داربست اوج تهران

ایمنی؛ قیمت رقابتی؛ تعهد ؛ اخلاق مداری و وقت شناسی از بارزه های داربست اوج است.

کافیست یک بار همکاری با ما را تجربه کنید.

 

09355528222call

 

كفراژ و كفراژ بندی

كفراژ چيست؟

كفراژ به مجموعه‌ای از لوله های داربست گفته می‌شود كه به هم به صورت مكعبی به یکدیگر متصل شده‌اند.

تفاوت داربست کفراژ با داربست قالبی:

داربستی که بر روی نما و با عرض حدود یک متر بسته می شود داربست قالبی نام دارد. اما داربست کفراژ عرضی بیش از یک متر دارد. نمونه داربست کفراژ می تواند چهارپایه چرخ دار با طول سه و عرض سه باشد. نمونه دیگر آن داربست هیئات مذهبی است که طول و عرض آنها بیش از یک متر می باشد.

كفراژ بندی چه کاربردی دارد؟

یکی از کاربردهای مهم كفراژ بندی در صنعت ساختمانی، بتن ريزی است، به طوری که مجموعه‌ای از لوله های داربست به صورت مكعبی به یکدیگر اتصال می‌یابد و معمولا برای بتن ريزی در ساختمان‌ها و ساخت پل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

غالبا برای بناكردن سقف بتنی در ساختمان، از شمع‌های در حدود دو و نيم متری جهت نگاه داشتن قالب بتن استفاده می‌کنند که موجب می‌شود، در هنگام بتن ريزی وزن زيادی به سقف ساختمان وارد نشده و سقف به سمت پايين خم نشود.

براي نصب داربست كفراژ در تهران با شماره 09355528222 تماس بگيريد

کاربرد كفراژ بندی در پل‌ها

از جمله موارد استفاده از كفراژ بندی، ثابت و محکم نگاه داشتن پل‌ها در هنگام بتن ريزی است.

در جهت كفراژبندی در زيربتن، می‌توان در ارتفاع كمتر از 5.5 متر از جک‌های سقفی استفاده کرد که کاملا قابلیت تنظيم دارد، اين جک‌ها دارای سر تي(T) شكل بوده که می‌تواند قالب بتن را نگه دارد، در انتهای اين جک‌ها يك پيچ جهت تنظيم ارتفاع جک وجود دارد.

کاربرد كفراژ بندی برای کار در نمای ساختمان

كفراژ بندی دارای قابلیت‌ها و کاربردهای فراوان است که در نمای ساحتمان از آن استفاده می‌شود، در صورتی که ارتفاع ساختمان زیاد باشد و نقطه اتصالی در ساختمان جهت محكم شدن داربست و حفظ تعادل وجود نداشته باشد، می‌توان از كفراژ استفاده کرد، باید توجه داشت در زمان نصب داربست، نیاز یا عدم نیاز به كفراژ در تعيين قيمت داربست دارای اهمیت است.

قيمت نصب داربست كفراژ در سال 1400

قيمت نصب داربست كفراژ براي يك ماه براي متراژ بالاي 300 متر به ازاي هر متر 6 هزار تومان در نظر گرفته مي شود. البته قيمت ها كاملا توافقي است و مسائلي همچون جنس كشي، يكپارچگي كار و ... مي توانند در قيمت نصب كفراژ تاثير بگذارند.